26 Temmuz 2011 Salı

Bilge Çocuklar, Oyuncak Müzesi'ni gezdi.


Ümraniye Belediyesi Bilge Çocuk Yaz Okulu öğrencileri, sosyal etkinlikler kapsamında bu kez İstanbul Oyuncak Müzesi’ni gezdi. Bilge Çocuklar, oyuncakları büyük zevkle incelediler.
Ümraniye Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bilge Çocuk Yaz Okulu, etkinliklerine devam ediyor. Müdürlük tarafından son olarak, çeşitli sosyal aktivitelerinin yapıldığı okul çalışmaları kapsamında, İstanbul Oyuncak Müzesi’ne bir gezi düzenlendi. Rehber hocalar eşliğinde düzenlenen geziye katılan çocuklar, müzeden çok etkilendi. Dönüşümlü 2 grup halinde yapılan gezide, bir grup müzedeyken diğer grup Namık Kemal Kültür Merkezi’nde çizgi film izledi.


İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ
5 katlı bina olarak hizmet veren İstanbul Oyuncak Müzesi, şair Sunay Akın’ın seyahatlerinden ilham alarak başlattığı yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık dört bin adet antika oyuncaktan oluşuyor. En eski oyuncak 1817 yılına ait, Fransa'da yapılan bir oyuncak keman… 1820 yılında Amerika'da yapılan bir bebek, yine aynı ülkeden 1860 yılına ait misketler, Almanya'da yapılan yüz yaşında teneke oyuncaklar ve porselen bebekler müzenin en eski eserleri arasında.


Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder