2 Ağustos 2011 Salı

Adem Yavuz Mahallesi'nde sahur vakti gasp

Ümraniye'de sahur vaktinde bir işadamının evine girerek silah zoruyla 100 bin liralık senet imzalatıkları iddia edilen 2 kişi yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar Ümraniye Adliyesi'ne çıkartıldı.

Gasp iddiası, Ramazan'ın illk gecesi Adem Yavuz Mahallesi'ndeki apartmanın 4. katında yaşandı. İmes Sanayi Sitesi'nde işyeri bulunan Hidayet Dündar'dan para sızdırmayı kafasına koyan Turan Ç. (33) ve Ramazan Ö. (33) isimli zanlılar planlarını uygulamak için sahur vaktini seçti.

Gece saat 02. 30 sıralarında Dündar'ın evine gelen iki kafadar önce binanın merdivenlerini aydınlatan lambaların sigortalarını indirdi. Karanlıktan yararlanarak Hidayet Dündar'ın kapısına gelen şahıslar zili çalarak beklemeye başladı.KOMŞULAR SAHURA KALDIRIYOR SANDILAR

Sahur vaktinde kapıları çalınan Dündar Ailesi, komşularının sahura kaldırmak için geldiklerini sanarak kapıyı açtı. Kapı açar açmaz silahlı kişilerle karşılaşan Hidayet Dündar'ın eşi Zeynep Dündar, adeta şoka girdi. Bu sırada hemen içeriye giren zanlılar önce Zeynep Dündar'ı silah zoruyla yere yatırdı. Daha sonra Hidayet Dündar'ın ellerini ve ayaklarını yanlarında getirdikleri iple bağlayan sahıslar işadamını da uzun süre darp etti.

İŞ KURACAĞIZ

Zanlılar bağladıkları Hidayet Dündar'a biri 60, diğeri de 40 bin lira olan iki senet imzalatmak için yaklaşık 1 saat evde kaldı. Senetleri imzalamamak için direnen Dündar'a 'bu parayla iş kuracağız. Çıkış yolumuz sensin' dedikleri belirtildi.

Senetleri imzalamayan Dündar, eşinin gözleri önünde darp edildi. Eşi ve çocuğunun daha fazla zarar görmesini istemeyen Dündar da senetleri imzaladı.

KORKUDAN ALTINA KAÇIRDI

Bu sırada gürültü nedeniyle odasında uyuyan işadamının 5 yaşındaki oğlu da uyandı. Salona giren küçük çocuk baba ve annesinin tanımadığı kişilerce dövüldüğünü, elleri ve ayaklarının bağlandığını görünce şoka girdi. Küçük çocuğun olay sırasında korkudan altını ıslattığı öğrenildi.

AYNI GECE POLİS BASKINI

İki zanlının evden çıkmasından sonra önce eşini iplerden kurtaran Zeynep Dündar, hemen polise haber verdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. Kaçan zanlıların yakalanması için Ümraniye Asayiş Büro Amirliği bünyesinde iki ekip oluşturuldu.

Aynı gece zanlıların Sultanbeyli Kurar Kursu Caddesi ile Turgut Reis Mahallesi'nde bulunan evlerine baskın düzenlendi. Adreslerde yapılan aramalarda olayda kullanılan 9 mm çapındaki silah ile zorla imzalatılan senetler elegeçirildi.

Zanlılar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Turan Ç. ve Razan Ö. sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliye çıkışı gazetecilerin sorularına cevap vermeyen zanlıların suçlarını itiraf ettikleri açıklandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder