15 Ağustos 2011 Pazartesi

Ak Parti’nin 10. Yıl İftarı’nda Somali Seferberliği


Ak Parti’nin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında Ümraniye’de verilen iftar yemeğine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Somali için başlatılan kampanyaya geniş yer ayırdığı konuşmasında, ‘Oradaki insanlık dramına asla seyirci kalamayız’ dedi.
 
Ak Parti’nin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında yurt çapında düzenlediği iftar yemeklerinden biri de Ümraniye’de verildi. Ümraniye Hekimbaşı Spor ve Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ak Parti Milletvekilleri Muammer Güler ve Gürsoy Erol, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yapar, Ak Parti İlçe Başkanı Celal Erdoğan, Ak Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.
BOZDAĞ: ‘SOMALİ’DEKİ DRAMA SEYİRCİ KALAMAYIZ’ 
İftar öncesinde bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Somali’de yaşanan drama dikkat çekti. Bozdağ, şunları söyledi: ‘Somali’de büyük insanlık dramı yaşanıyor. Bu dram dünyanın ayıbıdır. Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun gözyaşı, açlık, yokluk ve şiddete seyirci kalan, bunların yaşanmasına engel olmayan herkes sorumludur. Bir anne baba düşünün ki çocuğu açlıktan, ilaçsızlıktan, tedavi edilememiş olmaktan can veriyor. Orada insanlar göz göre ölüyor. Anne babalar, kardeşler çaresizce seyrediyor. Biz Türkiye’deyiz, İstanbul’dayız, uzaktayız, bize ne diyemeyiz. Çünkü orası bizim yanı başımızda. Yan komşumuz, üst komşumuz gibi. Bugünün dünyasında bu şekilde telakki etmeliyiz. Nasıl ki komşusu açken tok yatan bizden değildir anlayışına bağlıyız diyorsak, oradaki açılığa da bigâne kalamayız. O nedenle Sayın Başbakanımız ve değerli eşleri, kıtlığa yokluğa karşı milletimizin hassasiyetini ortaya koymak, herkesin gönlünden kopan yardımlardan bir merhamet köprüsü kurmak için kampanya başlattı. Biz de paramız, yüreğimiz dostluğumuz ve samimiyetimizle orada olmalıyız. Sizlerin yürekten destek verdiğiniz düşünüyoruz. Bugüne kadar Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığımıza vatandaşların ulaştırdığı yardımlar 150 milyon TL’yi aştı. İnanıyorum ki bu katılımlar artarak devam eder. 2 tane kargo uçağımız Somali’ye ulaştı. Bugün de İstanbul’da 500 tonluk bir geminin yüklenmesi yapılıyor. O da yola çıkacak. Sağlık Bakanlığı mobil Somali’de mobil hastane kuracak. Başbakanımız ve değerli eşleri orada olacak. Dünyanın gözünü oraya çevirmek için. Yapılan yardımları yerinde denetleyecek. Bu vesile ile İstanbul İl Başkanlığı Teşkilatı’na, her kademesindeki hanımefendi, beyefendilere teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.’
Daha sonra Ak Parti’nin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında İl Başkanlığı tarafından verilen iftar yemeğine geçildi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve konuklar, partililerle ve vatandaşlarla birlikte iftarını açtı.
BAŞKAN HASAN CAN: ‘TÜRKİYE BÜYÜDÜ, DÜNYADA İTİBAR KAZANDI’
İftar yemeğinin ardından söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti kadrolarının ülke ve İstanbul genelinde çok büyük hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Bu kadroların hizmete sevdalı kadrolar olduğunu belirten Başkan Hasan Can, Türkiye’nin yalnızca iç meselelerin çözümünde değil küresel konularda da çok önemli mesafeler kat ettiğini söyledi. Gerek ekonomi ve gerekse dış politikada Ak Parti Hükümetinin rekor başarılara imza attığını hatırlatan Başkan Hasan Can, Türkiye’nin dünyada büyük bir itibar kazandığına dikkat çekti.
 
BOZDAĞ: ‘AK PARTİ TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATTI’
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ak Parti’nin iktidarda bulunduğu süre zarfında Türkiye’ye çağ atlatan hizmetler yaptığını söyledi. Ak Parti’nin ülkenin birçok kalıcı sorununu çözüme kavuşturduğunu ifade ederek, bu hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başkan Hasan Can ve diğer konuklar, Ümraniye Belediyesi’nin Ümraniye Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri alanına geçtiler. Burada kendilerine bazı Ak Parti İstanbul Millettekileri de eşlik etti. Meydanda bulunan vatandaşlara hitap eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Başkan Hasan Can, Ak Parti’nin 10 yıllık icraatlarına değindiler. Konuklar daha sonra etkinlik meydanında bulunan hemşeri derneklerinin stantlarını gezerek vatandaşlarla sohbet ettiler.
 
Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder