12 Ağustos 2011 Cuma

İstiklal ve Atakent Sakinlerine İftar Yemeği


Ümraniye Belediyesi tarafından verilen mahalle iftarları İstiklal ve Atakent Mahalleleri ile devam etti. Vatandaşlar, Başkan Hasan Can’ın da katıldığı iftar sofrasında iftarlarını birlikte açtı. 

Ümraniye Belediyesi’nin ilçedeki mahallelere yönelik verdiği iftar yemekleri devam ediyor. Önceki gün Çakmak, Armağanevler, Çamlık ve Site Mahallelerinde oturan vatandaşlara verilen iftar yemeklerinin ikinci konukları İstiklal ve Atakent mahalle sakinleri oldu. Atakent Mahallesi Zigana Düğün Salonu’nda verilen iftar yemeğine, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları’nın yanı sıra, yaklaşık 1.500 vatandaş katıldı.
‘BU SOFRALAR BİRLİK VE BERABERLİK SOFRALARIDIR’
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, vatandaşları büyük bir sofra etrafında bir araya getirmenin kendisine büyük bir mutluluk verdiğini söyledi. Bugün de 10 gün sürecek mahalle iftarlarımızın ikincisini gerçekleştirdik. İstiklal ve Atakent mahallelerimizde ikamet eden siz değerli Ümraniyelileri bir sofrada buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı manevi duyguların zirvede olduğu değerli bir aydır. Bu ayda birlik, beraberlik, kardeşlik duyguları daha bir pekişir, anlamlı hale gelir. Biz de belediye olarak bu ayda birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek iftar sofraları kuruyoruz. Dolayısıyla bu sofralar kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin yansıdığı sofralardır. Mahalle sofralarımız farklı mekânlarda, diğer mahalle sakinlerimizi bir araya getirmeye devam edecek.’
 
Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder