2 Ağustos 2011 Salı

"Kayıp Melek" Gözaltına Alındı.

Ümraniye'de yaklaşık bir ay önce kaldırımda yürürken trafik kazası geçiren Yazgülü Keleş'in (41) ölümüyle ilgili aranan Melek D. (32), teslim olmaya geldiği adliyede gözaltına alındı. Polise kazada bir kişinin öldüğünü ve arandığını bilmediğini söyleyen Melek D. , olay sırasında minibüsü kocasının kullandığını söyledi. Polis tarafından 4 gün önce yakalanan Melek D. 'nin eşi Salih D. 'nin ifadesinde otomobili kendi kullandığını söylemiş ancak ifadesi savcılık tarafından inandırıcı bulunmayarak serbest bırakılmıştı. Yetkililer, olayla ilgili ifadesi alınan tüm görgü tanıklarının direksiyonda başı kapalı bir kadın gördüklerini söylediklerini belirtmişti.Cemil Meriç Mahallesi, Hasat Sokak üzerinde meydana gelen olayda hastanede çalışan Yazgülü Keleş, mesaisinin bitiminde sonra evine giderken kaldırıma çıkan bir minübüs tarafından ezilmişti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre Yazgülü Keleş'e çarpan minibüs bir süre sonra durmuş, şoför mahallinden başı kapalı bir kadın inmişti. Bu kadın minibüsün diğer kapısından inen iki erkek ve bir çocukla birlikte çıkan karışıklıktan faydalanarak ortadan kaybolmuştu.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis kimliklerini belirlediği Melek D. ile kocası Sahil D. 'yi yakalamak için bugüne kadar 48 adrese baskın yaptı. Ancak bir türlü bulunamayan Melek D. , bu sabah saatlerinde avukatı ile birlikte Kadıköy Adliyesi'ne geldi. Hakkında yakalama kararı bulunan Melek D. gözaltına alınarak ifadesinin alınması için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Poliste kaza sırasında minibüsü kendisinin kullanmadığını söyleyen Melek D. , arandığını da bilmediğini iddia etti. Melek D. ifadesinde "1990 yılında evlendim. Bu evliliğimden üç çocuğum oldu. Çocuklarımdan biri özürlüydü. Olay günü eşim işten geldiğinde çocuğun çok sıkıldığını bu nedenle bizi gezdirmesini istedim. Yanıma erkek kardeşimi de alarak dışarı çıktık. Yolda giderken birden bir şeye çarptık. Çarptığımız bir kadın olduğunu araçtan inince anladık. Eşim bana 'Sizin yüzünüzden yorgun argın dışarı çıktım. Bakın kaza yaptım. Siz eve gidin, diye bağırdı. Bunun üzerine oradan ayrıldık" dedi. Olaydaki kadının öldüğünü ve arandığını bilmediğini söyleyen Melek D. 'nin akrabalarının kendisine, eşinin yaralamalı kazadan dolayı arandığını bu nedenle onların yanında kalmasını istediğini belirtti.

4 gün önce savcılığa gelen Melek D. 'nin eşi Salih D. , olayda minibüsü kullanan kişinin kendisinin olduğunu söyledi. Ancak savcılık tarafından ifadesi alınan Salih D. 'nin ifadelerindeki bazı çelişkiler ve olayın tüm görgü tanıklarının minibüsü başı kapalı bir kadının kullandığını söylemesi dikkate alınarak serbest bırakıldığı öğrenildi.

Polis tarafından yapılan soruşturmada Melek D. 'nin 2011 yılı başında bir sürücü kursu aracılığı ile sınavlara girdiği ve kazandığı belirlendi. Ancak kurstan sertifikasını alan Melek D. 'nin bunu ehliyeti çevirmek için henüz İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne müracaat etmediği öğrenildi. Melek D. , Ümraniye Adliyesi'ne götürüldü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder