12 Ağustos 2011 Cuma

Mahalle Sakinleri Açık Hava İftarında Buluştu


Ümraniye Belediyesi’nin Çakmak, Armağanevler, Çamlık ve Site mahallelerinde oturan vatandaşlara yönelik verdiği açık hava iftar yemeğine binlerce Ümraniyeli katıldı. Başkan Hasan Can, ‘Bu sofralar birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor’ dedi. 

Ümraniye Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ümraniyelileri mahalle sofralarında bir araya getiriyor. 10 gün boyunca devam edecek iftar sofralarının ilki, Ümraniye 23 Nisan Caddesi Sırt Sokak’ta kuruldu. Çakmak, Armağanevler, Çamlık ve Site Mahalleleri sakinlerine yönelik verilen iftar yemeğine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti İlçe Başkanı Celal Erdoğan, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ile binlerce vatandaş katıldı. Büyük bir coşkunun gözlendiği 4 bin kişilik iftar sofrasında masaları teker teker gezen Başkan Hasan Can, Ümraniyelilerle sohbet etti. Çocuk ve gençlerle yakından ilgilenen Başkan Hasan Can, onlarla hatıra fotoğrafları çektirdi.
BAŞKAN HASAN CAN: ‘BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ PEKİŞİYOR’
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyelilerle bir sofra etrafında bir araya gelmenin kendisine büyük bir mutluluk verdiğini söyledi. Ramazan ayının manevi duyguların zirvede olduğu değerli bir ay olduğunu ifade ederek, bu ayda birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının daha da anlamlı hale geldiğini söyledi. Belediye olarak bu ayda birlik ve beraberlik duygularını pekiştirecek iftar sofraları kurduklarını vurgulayan Başkan Hasan Can, bu sofralarda kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve beraberliğin öne çıktığını söyledi.
SOMALİ DE UNUTULMADI
Konuşmasında Somali’de yaşanan insanlık dramına da değinen Başkan Hasan Can, bu soruna duyarsız kalmadıklarını belirterek Somali halkına yardım amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan Hasan Can, belediye olarak imkânları nispetinde yardımlarda bulunacaklarını hatırlatarak, vatandaşların da bu konuya duyarsız kalmayacaklarına inandıklarını söyledi.
Aynı masada iftar sofrasına oturan vatandaşlar iftarlarını açtıktan sonra sohbet ettiler. Ümraniye Belediyesi’nin 35 mahalleye yönelik olarak düzenlediği iftarlar, 10 ayrı günde, çeşitli noktalarda devam edecek.

Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder