19 Ağustos 2011 Cuma

Yetim, Öksüz ve Şehit Çocuklarına 250'şer liralık kıyafet kuponu


Ümraniye Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Ümraniye’de yaşayan 1.000’e yakın yetim, öksüz ve şehit ailesi çocuğuna 250’şer TL değerinde kıyafet kuponu verdi. Çifte bayram yaşayan çocukların sevincine diyecek yoktu.
 Her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim, öksüz ve şehit ailesi çocuklarını unutmayan Ümraniye Belediyesi, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden birisini daha sergiledi. Belediye, bu yıl da ilçede yaşayan yetim, öksüz ve şehit çocuklarını tespit ederek, onlara bayram kıyafetleri alabilecekleri 250’şer TL değerinde kıyafet kuponu hediye etti. Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda kuponların dağıtılması amacıyla düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.


 Başkan Hasan Can: ‘Çocukların Mutluluğu Her Şeye Değer’
Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Hasan Can, belediye olarak, kendilerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacaklarını söyledi.  Yaptıkları bu kıyafet yardımıyla yetim,öksüz ve şehit ailesi çocuklarının bayrama mutlu ve huzurlu girmelerine katkıda bulunduklarını ifade eden Başkan Hasan Can, konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Bayramlar sevinç ve coşkumuzun doruğa ulaştığı özel günlerdir. İstedik ki, diğer bütün çocuklar gibi yetim ve öksüz yavrularımız da bayramı sevinç ve mutlulukla kutlasınlar. Biz de her bayram öncesinde olduğu gibi onlarla bir araya gelmek istedik. Çocukların yüzlerindeki sevinç ve mutluluk bizleri bahtiyar etti.’
 Çocuklar Diledikleri Kıyafetleri Aldı
Daha sonra anlaşmalı mağazaya geçen ve diledikleri kıyafetleri tercih etme şansı verilen çocuklar, reyonları tek tek gezerek kıyafet beğendi. 1.000’i aşkın çocuğun yararlandığı kıyafet yardımı programında duygulu anlar da yaşandı. Birbirinden güzel bayramlık kıyafetler seçen çocukların sevinçleri yüzlerinden okunuyordu. 

Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder