30 Eylül 2011 Cuma

Dudulla'da plastik fabrikasında yangın

Ümraniye'de mahalle arasındaki plastik boru imal eden fabrikada elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, çevredeki binalara sıçrayınca korku ve paniğe neden oldu. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Dudullu Necip Fazıl Mahallesi Alemdağ Caddesi Amade Sokak Numara 3'de bulunan tek katlı plastik elektrik borusu imal eden fabrikada, saat 01.30 sıralarında alevler yükseldi. Ümraniye itfaiyesi yangına müdahalede yetersiz kalınca çevre ilçelerdeki itfaiye ekiplerinden yardım istendi. Bu sırada alevler, Buriz ve Sadettin Yiğit kardeşlerin oturduğu iki katlı bina ile parke dükkanına sıçradı. Bir süre sonra yardıma gelen ekiplerin de müdahalesi ile alevler güçlükle kontrol altına alınabildi.
Yangın, yaklaşık iki saat süren çalışmalarla tamamen söndürüldü. Çevrede toplananlar ise alevlere yanlış şekilde müdahale ettiklerini iddia ettikleri itfaiye erlerine tepki gösterdi. Parke dükkanı sahibi Sefer Çay, "Yanan fabrikaya itfaiye yanlış yönde müdahale edince kıvılcımlar benim dükkanımın çatısına sıçradı. Onlara dükkanım yanacak diye uyarmama rağmen su sıkmadı. Bu yüzden dükkanım yandı. 30 araçlık itfaiye ekibinde 3 araçtan su sıkılması akıl alır bir şey değil" dedi.

İşyerinin son anda yanmaktan kurtarıldığını söyleyen Fatih Sinan Yılmaz, "3 katlı binamızı alevler tehdit etti. Şans eseri binamız yanmadı. İtfaiye su yerine köpük sıksaydı, yangın diğer binalara sıçramazdı" dedi. Binası yanan Sadettin Yiğit ise, "Mahalle arasında fabrika olmaz diye belediyeye şikayet ettim. Herhangi bir sonuç çıkmadı. Ben haklı çıktım. Ama evimiz yandı" şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder