3 Kasım 2011 Perşembe

Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi İstanbul’a Döndü.


Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından, arama kurtarma çalışmaları için Van’a giden Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri görevini tamamlayarak döndü. 10 kişiden oluşan ekip, hem arama kurtarma hem de yardım çalışmalarına katıldı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINDA ETKİN ROL ALDILAR
Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, Van’daki çalışmalarını tamamlayarak Ümraniye’ye döndü. 25 Ekim’de 10 kişilik arama kurtarma ekibi, 6 araç ve 1 ekskavatör ile birlikte deprem bölgesine ulaşarak, İlçe kaymakamlığı Kriz Merkezi, Erciş Belediye Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekipleri ile koordineli olarak buradaki arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katıldı. Ekipler Arama Kurtarma, enkaz kaldırma ve mahalle ve köylere yardım ulaştırma çalışmalarında etkin olarak görev aldı.
BAŞKAN HASAN CAN, VAN’A GİDEREK ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP ETTİ
Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Erciş İlçe Başkanlığı tarafından programlanan mahalle ve köylere yardım malzemesi sevkiyatına katılan Ümraniye Belediyesi ekipleri, yardımları belirlenen noktalara ulaştırdı. 27 Ekim’de Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Van’a giderek bizzat takip ettiği çalışmalar kapsamında, Gedikdibi, Taşlıçay, Taşevler ve Görüşlü köylerine Ümraniye Belediyesi ekiplerince yardım malzemesi ulaştırılarak muhtarlara teslim edildi. Yine kriz merkezi tarafından Kızılören, Gergili, Şehirpazarı ve Ulupamir köylerine Ümraniye Belediyesi araçlarıyla yardım gönderildi.
ÇALIŞMALARI TAMAMLAYARAK GERİ DÖNDÜLER
Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdoğdu nezaretindeki ekipler, Kriz Merkezi tarafından arama kurtarma faaliyetlerinin sonlandırılmasının ardından, yardım faaliyetlerini Erciş Belediyesi’ne devrederek İstanbul’a döndü. Kriz Merkezi ve Erciş Belediye Başkanlığı, buradaki arama kurtarma ve yardım dağıtım çalışmalarında etkin rol alan Ümraniye Belediyesi ekiplerinin katkısından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder