14 Aralık 2011 Çarşamba

Haldun Alagaş Bulvarı ve Ara Sokakları Yenilendi.


Ümraniye Belediyesi tarafından yenilenen Haldun Alagaş Bulvarı ve ara sokakları hizmete açılıyor. 15 metre eninde, 600 metre uzunluğundaki yol çift gidiş gelişli olarak hizmet verecek.

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki trafik yoğunluğunun çözümüne büyük katkı sağlayacak önemli bir hizmetin daha startını verecek. Belediye tarafından yapımı tamamlanan Haldun Alagaş Bulvarı ve ara sokakları, 16 Aralık’ta düzenlenecek bir törenle hizmete açılıyor.
600 METRE UZUNLUĞUNDA, ÇİFT GİDİŞ GELİŞLİ
Ümraniye’deki trafik yoğunluğunun çözümüne önemli ölçüde katkı sağlayacak yol, 600 metre uzunluğunda ve çift gidiş gelişli olacak. 15 metre genişliğindeki yolun baş ve sonuna kavşak düzenlemesi ve simülasyon konuldu. Dr. Fazıl Küçük Caddesi ile birleştiği yere kavşak yapılan yola Yamanevler Mahallesi’ndeki 3 sokak bağlandı. Aydınlatılması da Ümraniye belediyesi tarafından yapılan yolun tamamlanmasıyla, Sanayi Yolu ile Alemdağ Caddesi arasında kalan bölüm bağlantı yolu ile birleşmiş oldu.
ARA SOKAKLAR BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ
Öte yandan Haldun Alagaş Bulvarı’na bağlanan sokakların kaldırımları yenilendi, sokakların tamamı kilit taşı kaplama yapıldı. Ümraniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bulvar ve ara sokakların çevre düzenlemesi de yapılarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.
BAŞKAN HASAN CAN: ‘BÖLGE TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK’
Ümraniye belediye Başkanı Hasan Can, yenilenerek hizmete açılacak olan Haldun Alagaş Bulvarı’nın bu yeni haliyle bölgedeki trafiğin rahatlamasında önemli katkı sağlayacağını söyledi. Haldun Alagaş Bulvarı ve buraya bağlanan ara sokakları baştan ayağa yenilediklerini belirten Başkan Hasan Can, trafik sorununun çözümüne katkıda bulunacak bu hizmetin Ümraniyelilere hayırlı olmasını temenni etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder