8 Aralık 2011 Perşembe

Temiz Çevre İçin Atık Motor Yağlarına Geçit Verilmeyecek


Ümraniye Belediyesi ile Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Ümraniye’deki atık yağların toplanması amacıyla hazırlanan Atık Yağların Yönetimi Protokol’ünü imzaladı. Yılsonuna kadar Ümraniye’de 200 bin kg atık motor yağı toplanması hedefleniyor.
Doğal çevrenin korunması ve çevre temizliği ile ilgi duyarlılığıyla bilinen Ümraniye Belediyesi, bu alanda önemli bir girişimde daha bulundu. Belediye, Petrol Sanayi Derneği (PETDER) ile Ümraniye’deki atık yağların toplanması amacıyla hazırlanan Atık Yağların Yönetimi Protokol’ünü imzaladı. İmza töreninde, Ümraniye Belediyesi adına Çevre ve Koruma Kontrol Müdürü Süleyman Emin Kaplan, PETDER adına da Operasyon Müdürü Aydın Özbey hazır bulundu.

YILSONUNA KADAR 200 BİN KG ATIK MOTOR YAĞI TOPLANACAK 
Çevre temizliği için büyük öneme sahip bu protokol anlaşması ile birlikte, Ümraniye’deki atık yağların toplanması hız kazanacak. Aynı zamanda İstanbul ilçeleri kapsamında imzalanan 7. protokol olan bu anlaşma ile PETDER tarafından, Ümraniye sınırları dâhilinde, yılsonuna kadar 200 bin kg atık motor yağı toplanması hedefleniyor. Ümraniye Belediyesince bu güne kadar ilçe genelinde 153 bin kg atık motor yağı toplanmıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder