5 Ocak 2012 Perşembe

TEM'i Felç Eden Trafik Kazası

Tem Otoyolu Ümraniye Mevkii'nde önünde aniden yavaşlayan TIR'a arkadan çarpan kamyonetteki iki kişi araç içinde sıkıştı.

Kaza nedeniyle TEM 'in her iki istikametinde de trafik yaklaşık 1 saat durma noktasına geldi. Kaza öğle saatlerinde TEM otoyolu Ümraniye sapağı Ankara istikametinde meydana geldi.


Atık kağıt taşıdığı öğrenilen 34 ZN 4619 plakalı TIR, trafiğin aniden yavaşlaması nedeniyle duramayarak önünde seyreden 81 EE 283 plakalı TIR'a arkadan hafif şekilde çarptı. Ancak arkadan seyreden Hacı Ömer Odabaş yönetimindeki 34 GC 3738 plakalı kamyonet de, trafiğin yavaşladığını fark edemeyince önündeki atık kağıt taşıyan TIR'ın Çelik kasasına hızla çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet sürücüsü Hacı Ömer Odabaş ile yanındaki arkadaşı Adem Çakırcı hurdaya dönen kamyonetin kabini içerisinde sıkıştı. Kısa sürede olay yerine gelen çok sayıda sağlık ekibi, sıkışan yaralılara müdahale etmek için büyük çaba gösterdi. Yaralılara ilk müdahaleyi yapmak isteyen bir sağlık görevlisinin hurdaya dönen kamyonetin camından yaralıya ulaşmak için kamyonet ile TIR arasına tırmanarak askıda durması ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu.

YANLIŞ ADRES İTFAİYEYİ GECİKTİRDİ

Bu sırada uzun süre geçmesine rağmen itfaiye ekipleri de yoğun trafik ve kaza adresinin yanlış verilmesi nedeniyle olay yerine gelmekte zorlandı. Kazadan yaklaşık yarım saat sonra olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yaralıların sıkıştıkları yerden kurtarılması için çalışmalarına başladı.

Kamyonet kabini içerisinde sıkışan yaralılar, yaklaşık 10 dakika süren çalışmalar sonucu kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Kaza nedeniyle TEM otoyolunun her iki istikameti de yaklaşık 1 saat trafik durma noktasına geldi. Araçların çekilmesiyle trafik normal akışına döndü.Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına Hacı Ömer Odabaş ve Adem Çakırcı'nın hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder