1 Ocak 2012 Pazar

Ümraniye Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı


Ümraniye Kent Konseyi, 3. Genel Kurulu Toplantısı’nı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Hasan Can, Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmalarla, 2011 yılını en verimli şekilde değerlendirdiğini söyledi.

Ümraniye Kent Konseyi, 3. Genel Kurulu’nun düzenlediği bir toplantıyla gerçekleştirdi. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya Ak Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, Ümraniye Müftü vekili, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ak Parti Ümraniye Teşkilatı yöneticileri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri,  muhtarlar, STK’lar ve Ümraniye Kent Konseyi üyeleri katıldı. Toplantı öncesi Ümraniye Belediyesi Engelliler korusu, TRT Sanatçısı Ahmet Turan Şam eşliğinde mini bir konser verdi. Konser toplantıya gelen misafirler tarafından beğeniyle izlendi.
HÜSEYİN ERDOĞDU: ‘YENİ SEÇİLECEK YÖNETİME BAŞARILAR DİLİYORUM’
Toplantıda söz alan Ümraniye Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erdoğdu şunları söyledi. 2006 yılında meclis kararı ile kurduğumuz kent konseyi 2 olağan genel kurul yaptı. Bugün yapılan 3. olağan genel kurul toplantımızda yeni yönetimi seçerek görevi devredeceğiz.  Başkanlık yaptığım süre zarfında kurul üyelerim ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Yeni seçilecek yönetime de görevlerinde başarılar diliyorum. 
BAŞKAN HASAN CAN: ‘İMKÂNLARIMIZI VERİMLİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRDİK’
Ümraniye Kent Konseyi Onursal Başkanı olarak bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı Kent Konseyi Yönetim Kurulu’nu tebrik etti. Vatandaşların Kent Konseyi aracılığıyla yerel yönetimlerde inisiyatif aldıklarına dikkat çeken Başkan Hasan Can, Kent Konseyi bir istişare meclisidir. Uzun vadede şehirlerin gelişimlerini katkı sağlayacak önemli organlardan biridir dedi. Ümraniye Kent Konseyi’nin 2011 yılını çok verimli bir şekilde kullanarak önemli çalışmalara imza attığını söyleyen Başkan Hasan Can, yeni seçilecek yönetime de başarılar dileyerek,  yeni yönetime çalışmalarında her zaman destek olacaklarını da sözlerine ekledi.   Daha sonra söz alan Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek’de yeni seçilecek kurulun Ümraniye’miz için hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

MİHRİMAH BELMA SATIR: ‘SEÇMELERİMİZİ YÖNETİME DAHİL EDİYORUZ’
Programda söz alan Ak Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır şunları söyledi. Ak Partililer olarak dur durak bilmiyoruz. Seçmenlerimizi yönetime dahil etme gibi bir felsefemiz var. Bugün de burada bunun bir örneğini yaşıyoruz. Herkesi bir araya getirmek onların görüşlerini almak ve bu görüşleri icraata dökmek gerekiyor.  Bunun için Ak Parti olarak geceli gündüzlü çalışıyoruz dedi, Mihrimah Belma Satır, ayrıca yeni seçilecek yönetime de başarılar dileyerek 2012 yılının tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerini bitirdi.
Program daha sonra sunumlarla devam etti. Sırasıyla Ümraniye Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye Emniyet Müdürü Adem Öztürk, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürü, Ümraniye Müftü vekili yaptıkları faaliyetleri ile ilgili sunumlar yaptılar. Daha sonra yapılan seçimlerde Ümraniye Kent Konseyi Başkanlığına Avukat Remzi Çetinkaya oy çokluğu ile seçildi.

Kaynak : Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder