17 Şubat 2012 Cuma

Sanatçılar Dördüncü Kez Buluştu.


Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen ve Klasik Sanatlar alanında öne çıkan isimlerin ağırlandığı buluşmaların dördüncüsü, Ümraniye Yer Altı Çarşısı’nda yapıldı. Programın bu ayki konuğu Gazeteci- ressam- kaligraf Ethem Çalışkan oldu. 

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen sanatçı buluşmalarının dördüncüsü Ümraniye Yer Altı Çarşısı’nda yapıldı. Her ay önemli bir sanatkârın onur konuğu olarak katıldığı buluşmanın bu ay ki konuğu Emin Barın hocanın hatıratı Gazeteci- ressam- kaligraf Ethem Çalışkan oldu. İstanbul Güzel Sanatlar Fakültesi Afiş Bölümü mezunu olan Çalışkan, özellikle Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Anıtkabirdeki yazıtların yazılmasıyla tanınıyor. Sohbet havasında geçen programda Ümraniyeli sanatçılar üstadın engin tecrübelerinden faydalandılar.
HATTAT HASAN ÇELEBİ’DEN ZİYARET
Programın ilerleyen saatlerinde üstat hattat Hasan Çelebi, programa katılarak etkinliği onurlandırdı. Ümraniyeli sanatçılar iki üstadı bir arada görmenin hazzı ve heyecanı yaşarken, Hat ve kaligrafi üstatları bu iki sanatın rakip değil kendi dallarında ilerleyen müstakil sanatlar olduğunu özellikle dile getirdiler.
Program uzunca sohbetin ardından çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder