1 Şubat 2012 Çarşamba

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Yangın Paniği

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Çocuk Acil bölümünde yangın çıktı. Hastane personeli yangını söndürdükten sonra hastaları ana binaya nakletti.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Çocuk Acil Bölümü'ndeki klimadaki elektrik kontağı nedeniyle gece yarısı yangın çıktı. Hastanede 5 yıldır temizlik görevlisi çalışan Recep Gümüş, hemen yangın tüplerini alarak yangına müdahale etti.


Yaklaşık olarak 10 yangın tüpüyle söndürülen yangının ardından bina içini dumanlar sardı. Ortopedi ve Çocuk Acil Bölümü'ndeki hastalar tahliye edilerek ana binaya nakledildi.

Personelin hemen müdahale ettiği yangın için itfaiye ekiplerinden de yardım istendi. Hastaneye gelen itfaiye erleri söndürülen yangın çıkan yeri kontrol etti. Binada camlar ve kapılar açılarak duman tahliyesi sağlandı. Odalara kadar giren duman nedeniyle gece boyu yangının çıktığı binaya hasta alınmadı.

Hastanede 5 yıldır temizlik görevlisi olarak çalışan Recep Gümüş çıkan yangınla ilgili, "Elektrikler kesildi, jeneratör devreye girdi. Daha sonra klimada yangın çıktı. Hemen personele haber verdim. Yangına ilk müdahaleyi ben yaptım. Yangın tüpleriyle yaptığımız söndürme çalışmasının ardından, çocuk acildeki ve ortopedideki hastaları tahliye ederek, karşı binaya naklettik" dedi. Ana binada boş olan odalara yerleştirilen hastaların burada tedavilerinin süreceği öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder