1 Mart 2012 Perşembe

Dumlupınar Mahallesi'nde Namus Cinayeti: 1 Ölü

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde eşi ile amcasının oğlu arasında ilişki olduğunu düşünen bir kişi, silahla amcasının oğlunu öldürdü, eşini ise yaraladı.

Edinilen bilgilere göre cinayet, dün gece saat 21.30 sıralarında Dumlupınar Mahallesi, Kayacan Sokak'ta meydana geldi. Emniyet kaynaklarına dayanan iddialara göre, yedi gün önce gittiği şehir dışından dün öğle saatlerinde dönen 3 çocuk babası Mehmet Ç., eşi Hanım Ç. ile amcasının oğlu Ahmet Ç.'nin yasak aşk yaşadığını öğrendi.

Olay üzerine çılgına dönen koca, 3 çocuğunun annesi Hanım Ç.'nin başına silah dayayarak, olayın doğru olup olmadığını sorguladı. Karısının olayı itiraf etmesi üzerine yanında bulunan ruhsatsız tabanca ile eşini kasıklarından vuran Ç., daha sonra aynı sokak üzerinde tek katlı bir evde oturan amcasının oğlu Ahmet Ç.'nin evini bastı. Mehmet Ç., eşile yasak ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü Ahmet Ç.'ye, üzerinde taşıdığı tabancayı çıkartarak ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonucu silahtan çıkan kurşunlardan biri göğsüne, ikisi de başına isabet eden Ahmet Ç., olay yerinde hayatını kaybetti.

Arka arkaya silah seslerini duyan komşuları, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede verilen adrese ulaşan sağlık ekipleri ve polis, yaralı haldeki Hanım Ç.'yi ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Sağlık görevlileri, göğsüne ve başına kurşun isabet eden Ahmet Ç.'nin hayatını kaybettiğini tespit etti. Bölgeye sevk edilen polis, katil zanlısı Mehmet Ç.'yi, suç aleti silah ile birlikte evinde gözaltına aldı. 

Cinayet Büro ekipleri ile Olay Yeri İnceleme unsurları, cinayetin işlendiği gecekondu ve çevresinde detaylı delil çalışması yaparken, gözaltına alınan katil zanlısı koca, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Kasıklarından yaralanan üç çocuk annesi Hanım Ç.'in ameliyata alındığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Cinayet sonucu ölen Ahmet Ç.'nin evdeki cesedi ise polisin yaptığı incelemelerin ardından Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Cinayet ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder