9 Mart 2012 Cuma

İstanbul’un En Büyük Trafik Eğitim Parkı Mayıs Ayında Hizmete Açılıyor.


Ümraniye Belediyesi’nin yapımına başladığı İstanbul’un en büyük Trafik Eğitim Parkı’nın inşaatı hızla sürüyor. 13.700 m2’lik alana sahip parkın 1.200 metre karelik kısmında direksiyon eğitimi verilecek. 170 m2 alana sahip olan teraslı kafeteryaya sahip parkın Mayıs ayında hizmete sunulması hedefleniyor.

Ümraniye’ye 150’ye yakın kalıcı eser kazandıran Ümraniye Belediyesi, önemli bir hizmeti daha Ümraniyelilerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Belediyenin yapımına Necip Fazıl Mahallesi’nde başladığı İstanbul’un en büyük Trafik Eğitim Parkı’nın inşaatı hızla sürüyor. Trafik eğitim hizmetlerinin verilebilmesi amacıyla yapımına başlanan ve 13.700 m2’lik alana sahip parkın 1.200 metre karelik kısmında direksiyon eğitimin yapılması amacıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü standartlarına uygun tasarlanmış yollar kavşaklar, park alanları üst geçit ve alt geçitler bulunuyor.
TÜM AYRINTILAR TİTİZLİKLE TASARLANDI
Parkta trafik eğitiminin verilmesi amacıyla inşa edilen ve yaklaşık 170 m2 alana kafeteryası ile derslerinin yapılması amacıyla 3 adet derslik de yapıldı. Binanın terası katılımcıların dinlenmesi ve kuşbakışı olarak eğitimlerin izlenmesini sağlamak amacıyla özel olarak tasarlandı. Park alanın yolları ise yatay ve düşey işaretlemeler ve sinyalizasyon sistemleriyle desteklendi. Öte yandan park içerisinde tenis ve voleybol sahası olarak kullanılabilen çok amaçlı bir de spor alanı bulunuyor. Parkta bulunan tüm yeşil alanların peyzaj düzenlemesi de ihmal edilmedi. Alanda 700 m2’lik skate park yapılacak.
BAŞKAN HASAN CAN: ‘KALICI ESERLERLE ÜMRANİYE’YE DEĞER KATIYORUZ’
Yapımı devam eden Trafik Eğitim Parkı’nın Ümraniye’ye farklı bir güzellik katacağını söyleyen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, parkın trafik bilincinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacağını belirtti. Ümraniye’nin 120 adet parkı sayısını 8 yılda 250’ye çıkardıklarının altını çizen Başkan Hasan Can, yaptırdıkları kalıcı eserlerle vatandaşların yaşamını kolaylaştırmanın yanında, Ümraniye’ye artı değer kattıklarını söyledi. Başkan Hasan Can, Nisan ayında hizmete açılması planlanan Trafik Eğitim Parkı’nın hayırlı olmasını diledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder