18 Mart 2012 Pazar

Ümraniyeli Bilge Çocuklar İstiklal Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştı..


Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Evlerine üye çocuklar, İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için yarıştı. Ödüllü yarışmada birinciliği göğüsleyen bilge çocuğa Başkan Hasan Can, bisiklet,  100 Temel Eser’den oluşan kitap seti ve Safahat hediye etti.

 Ümraniye Belediyesi, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul yıldönümü nedeniyle bir yarışma düzenledi. ‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’ adı verilen etkinliğe, Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evlerine kayıtlı 12 bilge çocuk yarı finali geçerek finale katıldı. Belediyeye bağlı Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmaya Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kızılay Başkanı Hüseyin Can, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Eminmollaoğlu, Mustafa Küçükkapdan katıldı. İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarışan çocuklar, salonu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı. Yarışmada Lokman Hekim Bilgi Evi’nden Zehra Yavuz birinci, Yunus Emre Bilgi Evi’nden Dilara Yavuz ikinci, Akif İnan Bilgi Evi’nden Kasım Karip üçüncü oldu.
 BAŞKAN HASAN CAN, DERECEYE GİREN YARIŞMACILARA ÖDÜLLERİNİ VERDİ
 Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Hasan Can, ‘Bu yarışmaları geleneksel olarak her yıl yapıyoruz. Çocuklarımıza bu tür yarışmalarla hem tarihimizi hem de milli manevi değerlerimizi hatırlatıyoruz’ dedi. Başkan Hasan Can, yarışmaya katılan öğrencileri de tebrik ederek gayret ve başarılarının devamını diledi. Başkan Hasan Can, İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan Lokman Hekim Bilgi Evi’nden Zehra Yavuz’a bisiklet, 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat, ikinci olan Yunus Emre Bilgi Evi’nden Dilara Yavuz’a 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat, üçüncü olan Akif İnan Bilgi Evi’nden Kasım Karip’e ise 100 Temel Eserden oluşan kitap seti ve Safahat hediye etti. Ayrıca yarışmaya katılan diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra Başkan Hasan Can, aynı program kapsamında İstiklal Marşı sergi açılışını yaparak konuklarla birlikte sergiyi gezdi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder