25 Mart 2012 Pazar

Yamanevler Mahallesi'nde patlama

Ümraniye'de kültür merkezi ile mahalle muhtarlığı arasında patlama meydana geldi. Maddi hasara sebep olan patlama paniğe yol açtı. Patlamaya ses bombasının sebep olduğu iddia edildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay, Yamanevler Mahallesi Şehit Hasan Elbenna Sokak'ta saat 22.00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Yamanevler Mahallesi Muhtarlığı ile Ümraniye Belediyesi Yamanevler Topçu Gençlik ve Kültür Merkezi'nin bulunduğu yerde patlama oldu. Mahalle sakinleri, duydukları büyük gürültü üzerine durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Patlamanın olduğu bölgeyi emniyet şeridiyle kapatan polis, incelemelere başladı.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ile Bomba İmha ve İnceme ekipleri detaylı delil çalışması yaptı. Yapılan ilk incelemede, patlamaya kültür merkezi duvarına bırakılan ses bombasının yol açtığı ileri sürüldü. Patlamanın, Yamanevler İlköğretim Okulu, Yamanevler Mahalle Muhtarlığı ve kültür merkezi arasında meydana gelmesi polisin olaya daha hassas yaklaşmasını sağladı. Patlamanın yaşandığı yerden öğrenci servis araçlarının giriş çıkış yaptığı öğrenildi.

Görgü tanıkları da büyük bir patlama sesi duyduklarını ve panik yaşadıklarını aktardı. Görgü şahitlerinin ifadesine göre, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Faillerin yakalanması için başlatılan çalışma sürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder