11 Nisan 2012 Çarşamba

Ümraniye Belediyesi 8.Geleneksel Hikâye Yarışması Sonuçları Belli Oldu

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen, ‘Serbest’ Konulu 8. Geleneksel Hikâye Yarışması sonuçları açıklandı. Nuri Demir birinciliği, Maruf Öztoprak İkinciliği ve Mükrime Dilekçi Zengin’in üçüncülüğü aldığı yarışmada 10 yarışmacı da mansiyona değer bulundu. Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Geleneksel Hikâye Yarışması sonuçları belli oldu.


Yeni yeteneklerin edebiyat dünyasına kazandırılmasını amaçlayan, yurt içi ve yurt dışından yoğun katılımın olduğu yarışmanın bu yıl ki birinciliğini Nuri Demirel, ‘Koku Ya da Bir Fizikçinin Bitmemiş Rüyası’ isimli hikâyesi ile aldı. İkinciliği ‘Gökkuşağı Gecesi’ isimli hikâyesi ile Maruf Öztoprak alırken, Mükrime Dilekçi Zengin de ‘Kuyuya Düşen Yusuflar’ isimli hikâyesi ile üçüncülüğü elde etti. Yarışmada 10 isme de mansiyon ödülü verildi.

BAŞKAN HASAN CAN: YETENEKLERİ CESARETLENDİRİYORUZ

Düzenledikleri geleneksel yarışmalarla bu alanlara sayısız yetenek kazandırdıklarını belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu yıl 8. kez gerçekleştirdikleri hikâye yarışması ile bu alanda yetenek sahibi kalemleri cesaretlendirdiklerini söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt içi ve yurt dışından yarışmalara yoğun başvurunun gerçekleştiğini vurgulayan Başkan Hasan Can, dereceye giren eserlerin kitap haline getirildiğini hatırlatarak, bu vesile ile önceki yarışmalarda dereceye giren eserlerden oluşan büyük bir kitaplık oluşturduklarını da sözlerine ekledi.

Birinciye 8 BİN, ikinciye 6 BİN, üçüncüye 4 BİN ve her bir mansiyona bin’er TL para ödülünün verildiği yarışmada dereceye girenlere ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder