11 Nisan 2012 Çarşamba

Ümraniye Metrosu Çalışmaları Başladı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu için Ümraniye’nin 3 ayrı noktasında kazı çalışmaları başladı. Yapımı hızla sürdürülecek Ümraniye Metrosu’nun 4 yılda tamamlanması hedefleniyor.

 Anadolu yakasının ikinci metro ağı olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu için Ümraniye’deki çalışmalar başladı. Anadolu yakasının trafik sorununa önemli ölçüde çözüm getirecek olan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metro Projesi için Ümraniye’de Belediye hizmet binası önü, Son Durak  TRT lojmanları mevkii ve Dudullu’da kazı çalışmaları başladı. İnşaatın başlamasından sonra 4 yılda tamamlanması planlanan metro çalışmasında 24 saat esasına göre çalışılacak.
17 KİLOMETRELİK BİR UZUNLUĞA SAHİP OLACAK
Toplam 17 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak Üsküdar-Ümraniye-Dudullu-Çekmeköy Metrosu, Üsküdar vapur iskelesi önünden başlayacak. Capitol Alışveriş Merkezi, Altunizade, Çamlıca, Kısıklı, Ümraniye, Alemdağ, Dudullu Şile Yolu Kavşağı ve Çekmeköy güzergâhında çalışacak.
 SAATTE TEK YÖNDE 45 BİN YOLCU TAŞIYACAK
Delme tünel teknolojisi ile yapılacak olan metroda 2 kilometre depo alanı ve 16 adet istasyon bulunacak. Çalışmalar tamamen yerin altında sürdürüleceği için trafik sıkışıklığı ve çevreye hiçbir rahatsızlık verilmeyecek. Saatte tek yönde 45 bin yolcu taşıyacak olan metroda 6 dizili vagonlar kullanılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder