22 Nisan 2012 Pazar

Ümraniye'de Kutlu Doğum programı


Ümraniye Müftülüğü ve Ümraniye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Kutlu Doğum Özel Programı, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Ümraniyelilerin programa olan ilgisi ise oldukça yoğundu.
Ümraniye Müftülüğü ve Ümraniye Belediyesi’nin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ortaklaşa gerçekleştirdiği bir program düzenledi. Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde düzenlenen ‘Kutlu Doğum Özel Programı’na Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Muhammed Çetin, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Fatih Kurt, Ümraniye  Müftüsü Ercan Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin Gül, Prof. Dr. Nihat Temel, Ümraniye Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile binlerce Ümraniyeli katıldı.

ETKİNLİĞE İLGİ OLDUKÇA YOĞUNDU
Etkinliğe büyük ilgi gösteren Ümraniyeliler, erken saatlerde Haldun Alagaş Spor Kompleksi’ni doldurmaya başladı. Yediden yetmişe ilginin hayli yoğun olduğu program, Dünya birincilerinden Ali Tel Hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı. Protokol konuşmaları ile devam etti.
 

BAŞKAN HASAN CAN: KUTLU DOĞUM HAFTASI MANEVİ ZENGİNLİKLER İLE DOLU
 
Programda bir konuşma yapan Ümraniye Müftüsü Ercan Aksu, Hz Peygamber’in güzel ahlakı, örnek şahsiyeti ve prensipleriyle, insanlık için güzel bir model olduğunu söyledi. Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kutlu Doğum Haftası’nın manevi zenginliklerle dolu bereketli bir zaman dilimi olduğunu söyledi. Hz. Peygamber’in doğumunun dünya tarihini derinden etkilediğini hatırlatan Başkan Hasan Can, müslümanların bugün O’nun tavsiye ve mesajlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu söyledi.
Daha sonra söz alan Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek ise Kutlu Doğum Haftası’nın ülkemizdeki birlik ve beraberlik olgusunu güçlendirdiğini söyledi. Programda söz alan Ak Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Hz Peygamber’in söylemlerinde barış ve kardeşliğe vurgu yaptığını hatırlattı. Protokol konuşmalarının ardından verilen Tasavvuf Konseri dinletisi ise katılımcılardan ilgi gördü.  Daha sonra program Prof dr. Nihat temel’in Hz Peygamberin hayatı ve örnek ahlakını konu ettiği konferansı ile devam etti. Nihat Temel, Hazreti Peygamber’in örnek ahlakından bahsetti. Haz Peygamber’in yalnızca Müslümanlar için değil, tüm insanlık için güzel ahlak abidesi olduğunu söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder