29 Eylül 2012 Cumartesi

Hasan Can, Yerel Yönetimler Akademisi Sempozyumu‘na Katıldı.


Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Hükümet ve Liderlik Okulu Tarafından Düzenlenen "Yerel Yönetimler Akademisi" Sempozyum programına katıldı. Başkan Hasan Can, konuşmasında Kentsel İmajın önemine dikkat çekerek Ümraniye’de atılan önemli adımları aktardı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Hükümet ve Liderlik Okulu’nun daveti üzerine Üniversitenin Beşiktaş yerleşkesinde “Kentsel İmaj Yönetimi ve Ümraniye Örneği” başlığı altında Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları sunum eşliğinde anlattı. 2004 yılından önce Ümraniye’nin çöplük ve varoş bir bölge imajına sahip olduğunu söyleyen Başkan Hasan Can,  Belediye Başkanı olmadan önce Ümraniye’nin imajını değiştirecekleri sözünü verdiklerini söyledi. Ümraniye’ye yaptıkları hizmetlerle çöplük ve varoş bölgesi algısını yıktıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, Ümraniye’nin her geçen gün imajının yükseldiğini söyledi. Ümraniye’nin, Türkiye’ de en çok yatırım alan ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Can, birçok üst düzey firmaların merkezlerinin Ümraniye’de olduğunu söyledi. Ümraniye’yi sanayi ve ticaret şehri haline getirdiklerini söyleyen Başkan Hasan Can, turizmden de ilçeye katkı sağlamak için çalıştıklarını belirtti.  Başkan Hasan Can konuşmasına Ümraniye’nin imajını nasıl değiştirdiklerini örnekler vererek devam etti. Daha sonra dinleyicilerin sorularını cevaplayan Başkan Hasan Can, salonu dolduran Bahçeşehir Üniversitesi öğrencilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Program, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Hükümet ve Liderlik Okulu öğrencilerinin Başkan Hasan Can’a katılımlarından dolayı teşekkür belgesi vermesiyle sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder