9 Eylül 2012 Pazar

Tepeüstü Kavşağı İle 20 Kavşak Ve Yolun Toplu Açılışı Yapıldı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ümraniye Tepeüstü kavşağı ile birlikte 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapıldı.

         İBB tarafından yapımı tamamlanan Ümraniye Tepeüstü kavşağı ile birlikte 20 kavşak ve yolun toplu açılış töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Sarıyer – Çayırbaşı tüneli önünden yapıldı. Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli, Tepeüstü kavşağı ile birlikte 20 kavşak ve yolun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un 7 tepesine 7 tünel anlayışıyla çıktıkları yolda, projenin ikincisini bugün hizmete açtıklarını belirtti.
          Temel ilkelerini ''Ne aldatan olacağız ne aldanan olacağız'' şeklinde niteleyen Başbakan Erdoğan, ''Biz yaparız birileri bakar. Biz üretiriz diğerleri laf üretir. Farkımız bu'' diyerek, projenin ilk etabı olan Kâğıthane-Piyalepaşa tünelini 2009 yılının Mart ayında açtıklarını hatırlattı.
          Başbakan Erdoğan, ''Biz bu ülkenin kurumları, evlatları, bu devletin birimleri olarak birbirimizle dayanışma halinde olmazsak kiminle dayanışma halinde olacağız. Bu tünelle birlikte Hacıosman çayırından Kilyos Caddesi'ne ulaşmak isteyen sürücülerimiz artık bir saatlik yolu 5 dakikada kat edebilirler'' diye konuştu. Başbakan Erdoğan, bugün Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli ile birlikte İstanbul'un çeşitli yerlerinde 20 kavşak ve yolu da resmen hizmete açtıklarını ifade ederek, "Bu yol ve kavşaklar, Bahçelievler, Bakırköy, İkitelli, Bayrampaşa, Beşiktaş, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Bahçeşehir, Kadıköy, Kâğıthane, Silivri, Sultangazi, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu'nda inşa edildi. Böylece İstanbul'da son 8 yılda yaptığımız kavşak ve yolların sayısı 259'a ulaşmış oldu" şeklinde konuştu.
         Program konuşmaların ardından telekonferans yönetimi ile 6 noktadan yapılan canlı bağlantılarla devam etti. Başbakan Erdoğan 2. canlı bağlantıyı Ümraniye Tepeüstü kavşağı açılışı için yaptı. Açılış için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran ve çok sayıda Ümraniyeli hazır bulundu. Açılış ve kurdeleyi kesmek için söz alan Başkan Hasan Can, Ümraniye’mize bu güzel hizmetleri yapan başta Başbakanımız olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine şükranlarımı sunuyorum dedi. Başkan Hasan Can, Tepeüstü kavşağı Ümraniye’mize hayırlı olsun diyerek kurdeleyi kesti.

Kaynak: Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder