5 Ekim 2012 Cuma

2013 Yılı Performans Programı Belediye Meclisi’nde Kabul Edildi


Ümraniye Belediyesi’nin 2013 yılına ait hedeflerini, bu hedefler çerçevesinde yapacağı faaliyet ve projeler ile bunların kaynak ihtiyaçlarını gösteren 2013 Performans Programı belediye meclisinde yapılan görüşmelerin ardından kabul edildi.

Ümraniye Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü koordinesinde tüm müdürlüklerin katkılarıyla hazırlanan 2013 Yılı Performans Programı, belediye meclisinden yapılan görüşmelerin ardından kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonu’nda yapılan görüşmelerine Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.
Meclis görüşmesi öncesinde Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir bir bilgilendirme sunumu yaptı. Özdemir, Performans programının Kentsel Gelişim, Toplumsal Gelişim, Kurumsal Gelişim olmak üzere üç odak alan üzerine kurgulandığını, bu alanlarla ilgili olarak 12 amaç ve 41 hedef oluşturulduğunu belirterek Ümraniye Belediyesinin planlı çalışmayı kurumsal bir kültür haline getirdiğini vurguladı.
Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi söz alarak 2013 Yılı Performans Programı ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Stratejik Planda yer alan amaç ve hedeflere bağlı olarak hazırlanan Performans Programı oy çokluğu ile kabul edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder