20 Ekim 2012 Cumartesi

Aliya İzzetbegoviç 9. Ölüm Yıldönümünde Ümraniye’de Anıldı.


Ümraniye Belediyesi Aliya İzzetbegoviç’in ölümünün 9. yılına özel bir anma programı düzenledi. Programda konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bilge Kahramanı rahmetle anıyoruz dedi.  

Ümraniye Belediyesi Aliya İzzetbegoviç’in ölümünün 9. yılına özel bir anma programı düzenledi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Bosna Hersek Bilim ve Teknoloji Eski Bakanı İsmet Kasumagiç, eşi Azijada Kasumagiç, Ak Parti 22. Dönem Milletvekilleri Hüseyin Kansu, Dr. Süleyman Gündüz, Dayanışma Vakfı Başkanı Hüsnü Kılıç, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ümraniye Müftüsü Ercan Aksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin Gül, Belediye Başkan yardımcıları, Birim müdürleri, muhtarlar, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Ümraniye Belediyesinin Bosna Hersek’in Fojnica kentinde yaptırdığı Kültür Merkezi’nin tanıtım filmi ile başladı. Daha sonra Aliya İzzetbegoviç’in hayatını, mücadelesini anlatan tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.
BAŞKAN HASAN CAN; ‘BİLGE KAHRAMANI RAHMETLE ANIYORUZ’
Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can şunları söyledi; Bosna Hersek’in Kurucu Cumhurbaşkanı bilge kahraman Aliya İzzetbegoviç’i rahmetle anıyoruz. Milletini düştüğü karanlıklarda çıkarmak için büyük bir mücadele vermiş Bilge Kahraman Aliya İzzetbegoviç’i anmak için bir araya toplandık. Bizim Bosna ile hem gönül bağımız hemde Bosna Hersek’in Fojnica kentiyle kardeşlik anlaşmamız var. Bu kardeşlik anlaşması çerçevesinde yapını tamamlayarak geçen yıl merhum Aliya İzzetbegoviç’in oğlu Bakir İzzetbegoviç, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ak Parti Milletvekillerimiz ve yoğun katılımın olduğu bir törenle Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’ni hizmete açarak dostluk bağlarımızı daha da güçlendirdik. Bosna’da açılışını yaptığımız kültür merkezinin aynısını 2006 yılında Ümraniye’de inşa ettik ve adına Aliya İzzetbegoviç adını vermiştik. Bosna bizi kardeş bilir, bizde onları kardeş biliriz. Rabbim Aliya İzzetbegoviç gibi kahramanları eksik etmesin, Allah rahmet eylesin.
Program daha sonra Bosna Hersek Bilim ve Teknoloji Eski Bakanı İsmet Kasumagiç ve eşi Azijada Kasumagiç Ak Parti 22. Dönem Milletvekilleri Hüseyin Kansu, Dr. Süleyman Gündüz, Dayanışma Vakfı Başkanı Hüsnü Kılıç’ın Aliya İzzetbegoviç’İ hayatını anlattıkları panel ile devam etti. Panel sonrası konuklar hep birlikte Merhum Aliya İzzetbegoviç için açılan sergiyi gezdiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder