20 Ekim 2012 Cumartesi

Emine Erdoğan, Ümraniye Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdunun Açılışını Yaptı.


Ümraniye Belediyesi tarafından arsası umuma hadim, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) devredilen Ümraniye Özel Şule Yüksel Şenler Kız Yurdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Yazar Şule Yüksel Şenler’in katılımıyla hizmete açıldı.

Ümraniye Belediyesi tarafından arsası umuma hadim, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na devredilen Ümraniye Özel Şule Yüksel Şenler Kız Yurdu açıldı. 180 kişilik kapasitesi olan kız öğrenci yurdunda 19 farklı ülkeden 112 öğrenci kalıyor. Özel Şule Yüksel Şenler Kız Yurdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kızı Esra Albayrak, Yazar Şule Yüksel Şenler, Yazar Sibel Eraslan, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can, TÜRGEV Başkanı Salih Koç’un katılımı ile hizmete açıldı. Protokolün açılış kurdelesini kesmesiyle başlayan program konferans salonunda kız yurdunun tanıtımı amacıyla hazırlanan sinevizyon gösterimiyle devam etti.
EMİNE ERDOĞAN; BU YURDU KAZANDIRAN BAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Bu öğrenci yurdunu İstanbul’umuza Ümraniye’mize kazandıran Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum diyerek sözlerine başlayan Emine Erdoğan, TÜRGEV'in 1996'dan önce İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı adıyla hizmet verdiğini, bu yıldan itibaren adını Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı olarak değiştirip, vizyonunu genişlettiğini, hedeflerini büyüttüğünü anlattı. Emine Erdoğan, açılışı yapılan yurda Şule Yüksel Şenler'in adının verilmesini ''büyük bir kadirşinaslık'' olarak gördüğünü ifade ederek, şöyle devam etti:
''Akranlarına ve kendilerinden sonra gelenlere rol modeli olan nadide şahsiyetler kolay yetişmiyor. Şule Yüksel Şenler Hanımefendi, duruşuyla, mücadelesiyle, kararlılığıyla, bizim neslimiz için dikenler ortasında açan gül gibiydi. Şule Yüksel Şenler Hanımefendi, inancı doğrultusunda bir hayat yaşamaya, bu hayat biçiminin müdafaasına ömrünü adama erdemini gösteren nadide bir şahsiyettir. Bu dirayet, bu mücadele azmi, bu samimiyet maalesef çok sık karşılaştığımız bir durum değil. İnandığı dava uğrunda çile çekmeyi, mihnet değil şeref bilen bir anlayışla çevresini aydınlatabilmek, çevresine örnek olmak gerçekten her türlü takdirin ötesinde, şerefli bir duruştur. Bu mücadele içinde zorbalıkla karşılaşsa dahi, sevgiyi, şefkati, nezaketi elden bırakmamak ise aynı şekilde saygıyı hak eden bir özelliktir. Şule Yüksel Şenler Hanımefendi işte bunların hepsini temsil eden, hepsini kişiliğinde buluşturan, hepsini kalbine sığdırabilen bir dava kadınıdır.''
YAZAR ŞULE YÜKSEL ŞENLER; O KADAR SEVGİ DOLUYUM Kİ ANLATAMAM

Programda bir konuşma yapan Yazar Şule Yüksel Şenler şunları söyledi: “ Şu an duygularımı nasıl ifade edeceğimi bilemiyorum. Şule ablanızın ismi mevzubahis olduğunda konuşmasını bilemiyorum. Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi olmak üzere emeği geçen bütün kardeşlerimi teşekkür ediyorum. Hayattayken böyle bir bahtiyarlığı hediye ettikleri için çok duyguluyum. Bu aralar farklı duyguları bir arada yaşadım. Huzur Sokağı dizi oldu, tiyatrosu yapıldı ve bugün ismimin verildiği bir yurt açılıyor. Çok bahtiyar ve mahçubum. O kadar sevgi doluyum ki anlatamam.”
BAŞKAN HASAN CAN; ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ ÖĞRENCİ YURDU HAYIRLI OLSUN
Açılış programında bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can şunları söyledi: “Gençliğimizin örnek ablası Şule Yüksel Şenler adına yapılan bu yurdun açılışını yapmaktan fevkalade onur ve gurur duyuyorum. Arsasını Belediyemiz tarafından tahsis ettiğimiz bu kız öğrenci yurdumuzu bölgemizde açmış olmaktan son derece bahtiyarız.“ Başkan Hasan Can Ümraniye’de yaptıkları çalışmalara da değinerek sadece Ümraniye’de değil Ülkemizde birçok alanda önemli hizmetler yapılıyor dedi. Türkiye Türkiye olalı böyle güzel bir hizmet dönemi görmedi diyen Başkan Hasan Can, Şule Yüksel Şenler kız öğrenci yurdu hayırlı olsun diyerek sözlerini tamamladı.
TÜRGEV BAŞKANI SALİH KOÇ; 7. YURDUMUZU AÇMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Törende konuşma yapan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) Başkanı Salih Koç, yeni açılan yurtla beraber yedinci yurdun açılışını yaptıklarını belirtti. Yurtlarda 890 öğrencinin kaldığını belirten Koç, öğrencilerle beraber çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ve geçen yıl 24 öğrenciyle beraber umre ibadetini yaptıklarını da sözlerine ekledi. Bu tür çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini belirten Koç, yeni açılan yurdun hayırlı olmasını diledi. Daha sonra söz alan Yazar Sibel Eraslan şunları söyledi: ”Bugün kıvanç dolu bir gün, çok güzel ismi taşıyan bir yurdun açılışındayız. Bu yurtta kalan öğrencilerden ileride Emine Erdoğanlar, Şule Yüksel Şenlerler çıkacak.” Sibel Eraslan, bize bu yurdu hediye eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can, Emine Erdoğan ile Şule Yüksel Şenler'e günün anısına Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından yapılan bir tablo hediye etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder