8 Ekim 2012 Pazartesi

İşadamını Gasp Eden Sevgililer Yakalandı.

Silah zoruyla 70 yaşındaki işadamı M.Y.Y'yi gasp eden iki sevgili yakalandı. E.M.B.'nin (42) zengin iş adamları ile birlikte olduğu daha sonra sevgilisi M.B. (37) ile iş adamlarından şantajla para istedikleri, vermediklerinde ise silah zoruyla gasp ettikleri orta çıktı.

İddiaya göre, E.M.B., 2006 yılında evli işadamı M.Y.Y. ile yasak aşk yaşamaya başladı. E.M.B. ile sevgilisi M.B. plan yaparak işadamından para istediler. M.Y.Y ile bir süre aşk yaşayan E.M.B., işadamından 100 bin TL para istedi.

Parayı vermek istemeyen işadamını, ailesine söylemekle şantaj eden sevgililer silah zoruyla parayı almaya çalıştılar. 4 parça olarak parayı vermeyi kabul eden işadamı aynı zamanda polise başvurdu. 25 bin TL olan 3'üncü parçayı verdiği esnada zanlılar polis tarafından yakalandı.

19 Haziran 2006 yılında yakalanan ve bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan gaspçı sevgililerin bu yıl içinde Üsküdar mahkemesi tarafından cezaları kesinleşti. Zanlıları aramaya başlayan Aranan Şahıslar Büro Amirliği iki sevgiliyi ikamet ettikleri Ümraniye, Çakmak Mahallesi'nden alarak emniyette getirdi.

Emniyetteki işlemleri ardından mahkemeye çıkartılan E.M.B. ile daha önceden de uyuşturucudan suç kaydı bulunan sevgilisi M.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların 10'ar yıl hapis cezasına çaptırıldığı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder