12 Ekim 2012 Cuma

Ümraniye Belediyesi Meslek Kursu Üyesine ‘Fikrim Artık İşim‘ Programından 50 Bin TL Hibe


"Fikrim Artık İşim" programına Ümraniye’den Katılan, Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Üyesi Türkan Kanbur 50 Bin TL hibe almaya hak kazandı.
İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola işbirliği ile kadınlarımızın çalışma hayatına sağlam adımlarıyla katılmalarını sağlayacak bir model üretmek ve tüm kadınlarımıza örnek olmasını sağlayacak başarı öyküleri elde etmek amacıyla yola çıkan “Fikrim Artık İşim” programının ilk yılında, 50’şer bin TL hibe almaya hak kazanan kadın girişimci adayları belirlendi. “Fikrim Artık İşim” programının destekleyeceği üç kadın girişimci adayından biri, programa Ümraniye Belediyesi aracılığı ile başvuran Türkan Kanbur oldu.

Kadınların çalışma hayatına sağlam adımlarla katılmalarını sağlayacak bir model üretmek ve tüm kadınlara örnek olmasını sağlayacak başarı öyküleri elde etmek amacıyla yola çıkan “Fikrim Artık İşim” programı, başvuru sürecinden itibaren büyük bir ilgi ile karşılandı. Ümraniye Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen program kapsamında, KOSGEB Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan 58 kadın girişimci adayından seçilen 10 kişi atölye çalışmaları ile devam eden süreci tamamlayarak final jürisine iş fikirlerinin sunumlarını yaptılar. Jüriye adayların yaptığı sunumlar sonrasında, kadınlara yönelik alkolsüz karaoke kafe fikri ile başvuran Türkan Kanbur, Ümraniye Belediyesi’nden yapılan başvurular arasında hibe almaya hak kazanan kadın girişimci oldu. Türkan Kanbur, bundan sonraki aşamada kendi işini kurarak aktif iş hayatına atılacak. Bunun yanı sıra kuracağı işim başarısı için 1 yıl boyunca uzman bir ekip tarafından danışmanlık hizmeti alacak olan Kanbur’a Coca-Cola yöneticileri de gönüllü koçluk desteğinde bulunacak.
“Fikrim Artık İşim” programının diğer kadınlara örnek olması amacıyla, aralarında Türkan Kanbur’un da olduğu kadın girişimcilerin hikâyeleri de Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı liderliğindeki bir ekip tarafından kitaplaştıracak.
DESTEKLERİNDEN DOLAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NE PLAKET VERİLDİ
İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın  Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığı ile hayata geçirilen “Fikrim Artık İşim” programının KOSGEB tarafından verilen 60 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can adına Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’e plaket takdim edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder