29 Aralık 2012 Cumartesi

Ümraniye Belediyesi 9. Geleneksel Şiir Yarışmasına İlgi Yoğun


Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği 9. Geleneksel Şiir Yarışması’na ilgi yoğun. Yarışmanın başlamasının henüz 6. günü olmasına rağmen yurt içinden ve yurt dışından 1000’e yakın başvuru alındı.
Gerçekleştirdiği kültür ve sanat etkinlikleriyle sanata ve sanatçıya desteğini aksatmadan sürdüren Ümraniye Belediyesi, düzenlediği geleneksel kültür-sanat konulu yarışmalarıyla yeni yeteneklere fırsatlar sunmaya da devam ediyor. Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 9.sunu düzenlediği Geleneksel Şiir Yarışması’na, başvuruların henüz 6. günü olmasına rağmen yurt içinden ve yurt dışından 1000’e yakın başvuru alındı. Başvuruların devam ettiği, Teması serbest; ve  “hece”, “aruz”, ”serbest” olmak üzere üç kategoride düzenlenen şiir yarışmasında, her bir kategoride birinciliği elde eden şiire 5 bin, ikinci şiire 4 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri 1.000’er TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 66 bin TL ödül verilecek. Şiir yarışmasında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılarak şiir dünyasının ilgisine sunulacak.
Son başvuru tarihi 1 Mart 2013 Cuma günü olan 9. Geleneksel Şiir Yarışması’na kayıtlar internet sitemiz üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder