14 Şubat 2013 Perşembe

Ümraniyeli Esnafa Hijyen Konusunda Eğitim Verildi.


Ümraniye Belediyesi’nin katkılarıyla, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) bünyesinde faaliyet gösteren Ümraniye Bakkallar Odası ile İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılılık Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği, Ümraniye’deki bakkal, kuruyemiş ve market esnafına “ gıda hijyen eğitimi” konusunda Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir program düzenledi.

Ümraniye’deki bakkal, kuruyemiş ve market esnafının katıldığı, gıda hijyeninin eğitiminin önemini anlatan ve esnafın bu yönde bilinçlendirilmesini hedef alan eğitim programına, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bakkallar Odası Başkanı Resul Taşçı,  Ümraniye İlçe Sağlık Müdürü Gökhan Karel, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, İl Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Nazif Koca, civar İlçelerin İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, Ümraniye Belediyesi Birim Müdürleri,  Belediye denetim personeli ve esnaflar katıldı.
Birçok esnafın katıldığı toplantıya iştirak eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, esnafın ekonominin bel kemiği olduğunu vurguladı. Hijyenin konusunda Ümraniye Belediyesi olarak duyarlı olduklarını belirten Başkan Hasan Can, bu konudaki eğitim programlarının önemli olduğunu söyledi. Emeği geçenleri tebrik eden Başkan Hasan Can, Belediye olarak bu programlara her zaman destek olacaklarının da altını çizdi. 
Konuşmasının ardından TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Ümraniye Bakkallar Odası Başkanı Resul Taşçı,  desteklerinden ötürü Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a plaket takdim etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder