31 Mart 2013 Pazar

Ümraniye Belediyesine Bir Ödül Daha


''Yaşanabilir ve Estetik Şehirler'' başlıklı AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirildi. Ümraniye Belediyesi, Trafik Çocuk Eğitim Parkı ile jüri özel ödülü almaya hak kazandı. Ödülü Başkan Hasan Can’a Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu verdi.

''Yaşanabilir ve Estetik Şehirler'' başlıklı AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumunda Trafik Çocuk Eğitim Parkı ile Ümraniye Belediyesi, jüri özel ödülü almaya hak kazandı. Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirilen ödül Programına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekilleri, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Türkiye’nin çeşitli il ve ilçe Belediye Başkanları katıldı.
Program Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşması ile başladı. Bakan Bayraktar, Sempozyumun belediyelerin neler yaptığının çok net göstergesi olduğunu dile getirdi. Bugünlere kolay gelinmediğini, Türkiye'nin şehirlerinin hem kendileri hem dünyayla yarıştığını ifade eden Bakan Bayraktar konuşmasına Kentsel Dönüşüm ile devam etti. Daha sonra bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler ise bu tür toplantıların yeni politika ve stratejilerin geliştirilmesi için ihtiyaç duydukları ortak aklın oluşturulmasına uygun ortam oluşturduğunu söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ise konuşmasında AK Parti Hükümetinin eğitim, sağlık, savunma ve dış politika alanında yapılan çalışmalarından bahsetti.
BAŞKAN HASAN CAN ÖDÜLÜ BAKAN EROĞLU’NUN ELİNDEN ALDI
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Türkiye’nin çeşitli il ve ilçe Belediyeleri yaptıkları hizmetlerin ödüllerini aldı. Trafik çocuk Eğitim Parkı ile jüri özel ödül almaya hak kazanan Ümraniye Belediyesi’nin ödülünü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a verdi.
Ödül törenin ardından konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir şehre gönül gözüyle bakmak sadece taşları görmek değil, o taşların nasıl besmeleyle üst üste konduğunu, nasıl dualarla yükseldiğini, o taşların nasıl bir ruh, heyecan, felsefe taşıdığını görmektir" dedi.
Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığının "Yaşanabilir ve Estetik Şehirler" temasıyla düzenlediği "AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, programda ödül alan projeleri ve sahibi yerel yöneticileri kutladı. Başbakan Erdoğan, şehircilik ve şehirler adına umut, heyecan verici projelerin diğer il, ilçelere örnek olmasını da temenni ederek Hükümetin çalışmalarından bahsetti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve konuklar daha sonra ödül alan Belediyelerin sergisini gezdi. Ümraniye Belediyesi Trafik Çocuk Eğitim Parkı’nın önüne gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can parkın tanıtımını yaptı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder