7 Nisan 2013 Pazar

Ümraniye Belediyesi'nin 2012 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi.


Ümraniye Belediyesi 2012 yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Raporla ilgili yaptığı konuşmada hizmetlerden ayrıntılı bilgiler veren Başkan Hasan Can, zaman ve imkanları en iyi biçimde değerlendirdiklerini söyledi. Rapor, görüşmelerin ardından oy çokluğuyla kabul edildi.
              
            Ümraniye Belediye Meclisi, 2012 yılına ait Yıllık Faaliyet Raporu’nu görüşmek üzere toplandı. Ümraniye Belediyesi’nin bir yıllık faaliyetlerinin müdürlük çalışmaları çerçevesinde özetlendiği rapor, gündemde ele alınarak tartışıldı. Görüşmelerde raporla ilgili ayrıntılı bilgiler içeren sunum eşliğinde bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 2012 yılı içerisinde çok önemli proje ve hizmetleri hayata geçirdiklerini söyledi.
 HASAN CAN; “ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİN BÜTÜN GEREKLİLİKLERİNİ YERİNE GETİRDİK”
 Başkan Hasan Can, konuşmasında şunları söyledi: ‘2012 yılını çok verimli geçirdik. Zaman ve imkânlarımızı en iyi biçimde değerlendirerek önceki yıllarda olduğu gibi, 2012 yılında da gerek klasik ve gerekse kültürel ve sosyal belediyecilik alanında emsallerimizle mukayese edilmeyecek birçok hizmeti hayata geçirdik. Aldığımız ödüller son derece başarılı icraatlar yaptığımızın göstergesidir. Faaliyet raporunda ayrıntıları anlatılan hizmetlerin her biri özverili çalışmaların ve büyük bir gayretin ürünüdür. Tüm hizmet alanlarında örnek teşkil edecek başarılı icraatları içeren dolu dolu bir yılı daha geride bıraktık.’dedi
               Vatandaşlarına daha iyi hizmet ulaştırmak için gece gündüz çalıştıklarını Belirten Başkan Hasan Can konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘Ümraniye Belediyesi olarak 2012 yılında ilçemizde çok önemli hizmetlere imza attık. Yeni Hizmet Binası, Trafik Çocuk Eğitim Parkı, Nikâh Sarayı, Aş Evi, Kültür Merkezleri, Bilgi Evleri, Sağlık Ocakları, Okullar, muhtarlık binaları, Asfalt Fabrikası gibi 150’nin üzerinde kalıcı eser kazandırdık. Verdiğimiz ruhsat ve inşaat alanı rakamlarıyla Türkiye rekoru kırdık. 2 asfalt fabrikası aralıksız çalıştı. Yollar asfaltlandı, caddeler yenilendi, sokaklar pırıl pırıl temizlendi. Ümraniye’nin dört bir yanını parklar ve yeşil alanlarla donattık. Bu ve buna benzer birçok proje ile 2012 yılında Ümraniye’mize kalıcı güzellikler kattık. Gerçekleştirilen bütün hizmetler de Kalite Yönetim Sisteminin Bütün gerekliliklerini yerine getirdik. Bu hizmetleri devlete, kurumlara borç yapmadan gerçekleştiren nadir belediyelerden biriyiz.
e-Belediye Hizmetleri ile çağımızın gerektirdiği koşullarda, halkımızın şikâyet, talep ve önerilerini alarak, en kısa sürede gerekli birimlerimize ulaştırıyor ve çözüm yolunu buluyoruz. Ayrıca Belediyemizin internet sitesinden de vatandaşlar e-postaları ile bizlere ulaşma imkânı bulabiliyor. Sosyal medyadan da vatandaşlarımız gece gündüz demeden bizimle iletişime geçiyor ve sorunları kısa zamanda çözüme ulaşıyor. “
Başkan Hasan Can, ayrıca Ümraniye Oto Pazarı’nın bulunduğu alana,  29 Mayıs Üniversitesi, Türkî Cumhuriyetler ve diğer bazı ülkelerden gelen öğrenciler için İlahiyat ve Yüksek Lisans Enstitüsü, alanın bir kısmına da Sultan Ahmet Camii’ne benzer büyük bir camii inşa edileceği bilgisini de verdi.
          2012 YILLIK RAPORU OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ
 Görüşmelerde yıllık raporla ilgili olarak meclis grupları ve şahıslar adına konuşmalar yapıldı.    Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ak Parti grubu adına eleştirilere cevap verdi. Eminmollaoğlu, raporla ilgili diğer bazı ayrıntıları da meclis üyeleriyle paylaştı. Toplantının sonunda bir kez daha söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, eleştiri ve sorulara yanıtlar verdi. Görüşmeler sonucunda yapılan oylamada, Ümraniye Belediyesi 2012 Yıllık Faaliyet Raporu, oy çokluğu ile kabul edildi. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder