3 Mayıs 2013 Cuma

Ümraniye Belediyesi Mesire Alanı Hafta Sonları 80 Binin Üzerinde Vatandaşı Ağırlıyor


Ümraniye Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete açılan 365 bin m²’lik alana sahip Küçüksu Caddesi üzerindeki Ümraniye Belediyesi Mesire Alanı hafta sonları Ümraniye’den ve çevre semtlerden 80 binin üzerinde vatandaşı ağırlıyor.

Ümraniye Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete açılan 365 bin m²’lik alana sahip Ümraniye Belediyesi Mesire Alanı, havaların ısınmasıyla birlikte Ümraniyeli ve çevre semtlerden 80 binin üzerinde vatandaşı hafta sonları misafir ediyor. İstanbul’un tarihi, kültürel ve bitkisel yapısına en uygun şekilde hazırlanan düzenlemede, vatandaşların her türlü ihtiyacına cevap veren Mesire Alanı, 30 bin m²’lik şölen alanı, 4 adet ahşap giydirmeli çok amaçlı Sosyal Tesisi, piknik masaları, 7 ahşap köprü, 15 çeşme, 5 adet oyun grubu ve yine 5 adet ipli tırmanma oyun gurubu ile 5 platin tırmanma duvarı, 3 bin 700 m yürüyüş alanı, 1.700 m ulaşım yolu ve bol oksijenli ortamda spor yapabilme imkânı sunan 7 takım açık hava spor ünitesi; elma, armut, erik, kayısı, şeftali, üzüm, kivi, nar, hünnap, limon, kiraz, ahududu, hurma, fındık, muşmula, badem, zeytin, ceviz gibi 20 türden 120 ağacın yer aldığı 4.185 m²’lik “Meyve Bahçesi”yle, her yaştan gruba hitap ediyor. Mesire alanına yerleştirilen 42 kamera ile de güvenlik en üst düzeyde sağlanırken, alanda çok sayıda güvenlik görevlisi de 24 saat görev yapıyor.
Ümraniye Belediyesi Mesire Alanı, donanımları ve doğal atmosferiyle Cumartesi ve Pazar günleri 80 binin üzerinde vatandaşı konuk ederek yoğun bir şekilde Ümraniyeli ve çevre semtlerden gelen vatandaşlara hizmet veriyor. Şehrin içinde yer alması ve kolay ulaşımının yanı sıra konuklarını yeşilin en doğal haliyle buluşturarak, şehrin stresinden uzaklaştırıyor ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder