28 Aralık 2013 Cumartesi

Benim Ümraniyem Projesinin Basın Tanıtımı Yapıldı

Ümraniye Belediyesi “Benim Ümraniyem” projesinin basın tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyi basına tanıtan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’nin 9 noktasına kurulan stantlarda bulunan kartpostalları dolduran vatandaşların, Dünya’nın ve Türkiye’nin herhangi bir noktasında bulunan sevdiklerine ücretsiz bir şekilde yolluyoruz” dedi.
Ümraniye Belediyesi yeni yıla sayılı günler kala eski bir geleneği canlandırıyor. 'Benim Ümraniyem' projesi kapsamında Ümraniye'nin 200 farklı fotoğraf karesinden hazırlanan kartpostallar ilçenin 9 noktasına kurulan stantlarda vatandaşlara dağıtılıyor. Yeni yıl dileklerini sevdiklerine iletmek isteyen vatandaşlar yazdıkları kartpostalları, stantlarda bulunan posta kutularına atarak, ücretsiz bir şekilde Dünya’nın ve Türkiye'nin her bir yerindeki yakınlarına gönderebiliyor.

BAŞKAN HASAN CAN; "KARTPOSTAL UNUTULMAYA YÜZ TUTTU"
Ümraniye Belediye binasındaki stantta gerçekleşen basın tanıtımında konuşan, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Unutulmaya yüz tutmuş güzel bir geleneğimizi yeniden canlandırmak için 'Benim Ümraniyem' projesini hayata geçirdik. Projeyi gerçekleştirdiğimiz günden itibaren vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler aldık. Bunlar Ümraniye fotoğrafları. 200 aşkın kartpostal ve hepsi bizim zamanımızda yapılan güzelliklerden oluşan bir Ümraniye kartpostalları bunlar" dedi. Teknolojinin bazı gelenekleri yok ettiğine dikkat çeken Başkan Hasan Can, "Cep telefonları, sosyal medya çıktı. Dünyanın her tarafından hızlı iletişime geçme imkânı çıktı. O sebeple o mektuplar, kartpostallar unutulmaya yüz tuttu. Ama inanıyorum ki, sosyal medya aracılığıyla gönderilen mesajlar bu mektupların, kartpostalın sıcaklığını taşıyamaz. Postaneye götürmeniz gerekmiyor. Sadece kartpostallarımızdan seçeceksiniz. Zarfın üzerine açık adresİ yazıp posta kutularına atacaksınız. Bizlerde sevdiklerinize ve yakınlarınıza ulaştıracağız" şeklinde konuştu. Başkan Hasan Can, üzeri Ümraniye Çiğdem'li olan bir kartpostal seçerek, babası için yeni yıl dileği yazdı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder