11 Ocak 2014 Cumartesi

Madenler Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı.

Ümraniye Belediyesi tarafından 2011’de yapımı tamamlanan Madenler Necmettin Erbakan Kültür, Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi içerisinde yer alan Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan, Madenler Necmettin Erbakan, Kültür, Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi 2.112 m² arsa üzerinde, 1.800 m²  kullanım alanlı binanın, 350 m²’lik kısmında, ayrı bir giriş kapısı ile 2 katlı olarak hizmet verecek olan Madenler Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Açılış programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, İstanbul İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Onur Özlem Köse, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Madenler Mahalle Muhtarı Kadir Demir, Belediye Başkan Yardımcıları, Doktorlar ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Aile Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Nurdan Kılıç, “İnsanların şifa buldukları, kendilerini evlerinde hissettikleri ve sonuna kadar güven duyulan bu Aile Sağlığı Merkezi’nin Ümraniye’ye kazandırılmasında, başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi. Daha sonra söz alan Madenler Mahalle Muhtarı Kadir Demir, “Ümraniye Belediyemiz mahallemizin ihtiyaçları doğrultusunda asfaltdan tretuvara, sağlık ocağından muhtarlık binasına kadar birçok hizmeti hayata geçirdi. Yapılan hizmetler Ümraniye’yi de aşarak Bosna Hersek’e, Van’a, Tunceli Çemişgezek’e ve Çankırı’ya kadar ulaştı. Bu hizmeti mahallemize kazandıran herkese teşekkür ederim.”dedi.
İstanbul İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Onur Özlem Köse ise, “Sağlık hizmetleri bir bütün ve süreklilik arz eden, toplumun her safhasında doğumdan ölüme kadar olmazsa olmaz hizmetlerin başında gelmektedir. İstanbul gibi yer sıkıntısının yaşandığı aile sağlığı merkezlerimiz için belediyelerimizden büyük destek gördük. Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’a bize bu heyecanı yaşattığı için çok teşekkür ediyor, Aile Sağlığı Merkezimizin Ümraniye’ye hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
BAŞKAN HASAN CAN, “ÜMRANİYEMİZİN DOĞUSUNDAN BATISINA, KUZEYİNDEN GÜNEYİNE HİZMET GÖTÜRMEYİ KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK”
Daha sonra kısa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Hepimizin bildiği gibi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’mizi bir sene önce hizmete açtık. Şimdi de Aile Sağlığı Merkezi’mizi doktor arkadaşlarımızla birlikte hizmete açıyoruz. Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu yana 14 mahallesi bulunan Ümraniye’yi 35 mahalleye çıkararak hizmetlerin daha kolay ulaşmasını sağladık. Madenler Mahallemiz ‘de; Muhtarlık binasından, Kültür Merkezi’ne, Bölge parkından asfalt ve yol çalışmaları ile yeni okul yapımına kadar de birçok hizmeti hayata geçirdik. Ümraniyemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine hizmet götürmeyi kendimize görev edindik. Madenler Mahallemizin Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’miz bünyesinde hizmet veren Aile Sağlığı Merkezi’mizin bölgemiz insanına hayırlı olmasını niyaz ediyorum.”dedi.
Kurdela kesiminin ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan can ve beraberindekiler Madenler Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’ni gezdiler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder