27 Şubat 2014 Perşembe

6. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları Başladı

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '6. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları’ başladı. 80 okuldan binlerce öğrenci, 14 branşta yarışacak.

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün her yıl ortaklaşa düzenlediği ilk kez 2009 yılında başlayan Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, bu yıl Ümraniye Kültür Merkezi’nde yapılan fikstür çekimi ile 6. kez başladı. Fikstür çekimine Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürü Gülay Turhan, Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kılıç, spor komisyonu, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Kura çekimi ile takımların belirlendiği programda kısa bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, spor alanında elde edilecek olan başarıların, başka alanlarda da başarı getireceğini söyledi. Özdemir; emeği geçen herkese teşekkür ederek oyunlara katılacak öğrencilere başarılar diledi.  Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
6. kez yapılacak olan Ümraniye Spor Oyunlarına, Ümraniye’deki İlköğretim, Ortaokul ve Lise dengi 80 okuldan 7750’e yakın öğrenci katılacak. 14 ayrı branşta yıldızlar, Küçükler ve Gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar şu dallarda gerçekleştirilecek: Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Satranç, Güreş, Teakwondo, Karate, Halk oyunları, Atletzim, Hentbol, Badminton, Futsal ve Wushu. Yaklaşık 5 ay sürecek olan Geleneksel Spor Oyunlarının kapanışının 19 Mayıs haftasında yapılması planlanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder