25 Şubat 2014 Salı

Akif Hamzaçebi, Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platformu'nu Kabul Etti.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platformu Temsilcisi Özgen Turan ve beraberindekileri kabul etti.

Ziyaretçilerin sorunlarını dinleyen Hamzaçebi, Ümraniye'nin 2-B sorunun çözülemediğini ifade ederek, "Ümraniye maalesef 2-B konusunda mutlu sona ulaşmamıştır" diye konuştu. Bunun sebebinin fiyatların ve bedellerin vatandaşların alım gücünün üzerinde olması olduğunu belirten Hamzaçebi, CHP olarak bu sorunların çözümü noktasında verdikleri çok sayıda yasa değişikliği teklifi bulunduğunu söyledi.


Bu tekliflere değinen Hamzaçebi, "Biz vatandaşın bütçesine uygun bir bedelle bu arazilerin vatandaşlarımıza devredilmesini talep ediyoruz. CHP olarak görüşümüz budur. Ümraniye'deki 2-B sorununu biz çözeceğiz. Size buradan söz veriyorum; bu tapuları size vermek inşallah bize, bizim belediyemize kısmet olacak" diye konuştu.

Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platformu Temsilcisi Özgen Turan da Ümraniye bölgesinde 2-B Yasası'nın, talepleri doğrultusunda değiştirilmesi için bir imza kampanyası başlattıklarını söyledi. Turan, bu kampanya çerçevesinde toplanan 2 bin 500 imzayı Hamzaçebi'ye sundu. Hamzaçebi de imzaları TBMM Başkanlığı'na ileteceklerini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder