21 Eylül 2015 Pazartesi

Ümraniye Belediyesi'nden bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine nakdi yardım

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki 713 aileye toplamda 280 bin TL nakdi yardım yapan Ümraniye Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlara çifte bayram yaşattı.

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Ümraniye Belediyesi, her bayram olduğu gibi yardıma muhtaç vatandaşları unutmadı.

Ümraniye Nikâh Sarayı’nda düzenlenen programla 713 aileye toplamda 280 bin TL nakdi yardım yapıldı.


BAŞKAN HASAN CAN: “BAYRAM HATIRLAMAK VE PAYLAŞMAKTIR”

Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “ 2004 yılından bu yana her fırsatta yardıma muhtaç vatandaşlara ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını söyledi. Başkan Hasan Can, “Yine bir bayram arifesindeyiz. Rabbim daha nice bayramlarda sizleri sevdiklerinizle buluştursun, beraber bayram yapmayı nasip etsin.” dedi.

Necip Fazıl Mahallesi’nde yeni açılacak olan Sosyal Market’ten de bahseden Başkan Hasan Can, “Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımız, bu marketimizden, sosyal destek kartı ile diledikleri gibi alışveriş yapabilecekler. Ayrıca aynı bina içerisinde yer alan 30 bin kişi kapasiteli aşevi’nde ise; 12 saatte 3 çeşit yemek yapılıp, vatandaşlarımızın evine kadar götürülecek” dedi.

İstiklal Mahallesi’nde yapılacak olan 3. Aşevi’ne de değinen Başkan Hasan Can, “ İhtiyaç sahiplerine kol kanaat germeye çalışıyoruz. Bugünde 713 aileye toplamda 280 bin TL nakdi yardım yapıyoruz” dedi. ‘Bayram, hatırlamak ve paylaşmaktır’ diyen Başkan Hasan Can; “ Hepinizin Kurban Bayramını tebrik ediyorum.”diyerek sözlerini noktaladı. Başkan Hasan Can, nakdi yardımların bir kısmını kendisi takdim etti.

Kaynak: Ümraniye Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder